Remington New Model Army Inox cal. 0.44 - Pietta

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

Jest dokładnie jak Marian opisał, są to najsłabsze punkty. :lol:

I jak się na nie spojrzy, to wiadomo o co chodzi, Remi Uberti Target kal.44 stainless steel:

Na szczęście, wymiana nie jest trudna, a sama blaszka, jako część zamienna tania. :-D

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

Szybkości i energia pocisku/kuli, w zależności od rodzaju pędnika i naważki.

Pyrodex – wiadomo
Goex – CP USA
Elephant – CP Brazylia

Obrazek
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Post autor: George »

A czy w naszym kraju ktoś produkuje praski do ładowania bębnów?
Są w Dixie po ok. 36 $.
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

Hege:
http://www.hege-arms.com/hege_upload/he ... ehoer.html

lub eGun

PS.
Wykonanie samemu takiej prasy, nie jest zbyt trudne. :-D
Awatar użytkownika
West
Posty: 24
Rejestracja: ndz 17.lut.2008 - 17:00
Lokalizacja: Dixieland
Moja broń:

Post autor: West »

hubertus pisze:Rewolwer Remington cal.36. Pietta w wersji Match

Rewolwerek bardzo ładny w proporcjach i składny, bardzo dobrze wyważony, nie czuje jego się wagi, a waży 1300 gr. Współczesne regulowane przyrządy celownicze - szczerbinka w pionie i poziomie, mucha stała, rodem z S&W.
Stylistyka tego modelu przypominająca współczesne rewolwery, może ze względu na lufę 5.5 cala, nadającą Remikowi mocny i zwarty charakter. Rewolwer jest bardzo solidny, grubościenna lufa, bębenek jest dłuższy i pojemniejszy od bębenka Navy w tym samym kalibrze i bardziej masywny, o zdecydowanie grubszych ściankach.
To wszystko daje poczucie że ma się w rekach kawał solidnej i bezpiecznej broni.
Obrazek
Remington i Navy w cal. 36, dla porownania wielkości

Obrazek

Obrazek

Szczerbinka regulowana w pionie i poziomie
Obrazek
Obrazek

Mucha ala S&W
Obrazek
Bębny Navy i Remington
Obrazek
Obrazek
Gwint w lufie
Obrazek
I tyle pozytywów, a teraz łyżka dziegciu - niestety to produkt Pietty, pomimo match'owego designu, wykonanie tak jak w większości wyrobów tej firmy, dosyć siermiężne, płytki gwint, brak korony lufy, fatalna praca mechanizmów, to wszystko wymaga poprawienia, niestety gwintu nie da się poprawić, więc czeka czyszczenie po każdym bębenku, oczywiście uwaga ta tyczy się jedynie strzelców mierzących wyżej niż 90/100
Chodzi mi o tak często poruszany temat głębokości gwintu w lufie. Jakie to ma znaczenie na celność? W przypadku współczesnej broni gwinty są jeszcze płytsze. Moze głębokość gwintu ma wpływ na celność tylko w przypadku strzelania kulą? a przy pocisku conical juz nie?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Głębokośc gwintu w CP ma wieksze znaczenie, ponewaz Ty 'elaborujesz" amunicje, tzn , że jak nasypiesz zbyt duzo prochu, lub masz 'energetyczniejszy" proch to moze dojsc do "zrywania' kuli w gwincie ( to tylko miekki ołów).
Przy broni Nitro- amunicja jest eleborowana fabrycznie i "odskoki" zdarzaja sie niezbyt często. ponadto pociski sa "półpłaszczowe' lub pełnopłaszczowe", ale zawsz część wiodaca w gwincie jest z twardszego materiału (miedź, mosiadz, itp.)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Proch CP strasznie brudzi. W związku z tym lepiej mieć głębszy gwint by chociaż przy tych 6-ciu strzałach z rewolweru lufa zachowała swe właściwości.

To tak lekko z przymrużeniem oka, a na poważnie: dobór głębokości gwintu w broni CP zależy od wielu czynników. Od stosowanej amunicji, od tego czy zastosujemy flejtuch czy nie itd.
Mkl1 ma oczywiście rację mówiąc o płaszczu w amunicji współczesnej, ale w broni CP czasem stosuje się utwardzone pociski i wtedy też gwint może być sporo cieńszy - taki pocisk z domieszka cyny to ratunek gdy kupimy broń z gwintem ledwo-ledwo ;-)
Awatar użytkownika
West
Posty: 24
Rejestracja: ndz 17.lut.2008 - 17:00
Lokalizacja: Dixieland
Moja broń:

Post autor: West »

Sypiąc 25 grs prochu FFFG do rewolweru kal.44 produkcji Pietta nie następuje zrywanie pocisku z gwintu a próbowałem z kulą , realem 44 i conicalem. Celność wszystkich rodzajów pocisków była porównywalna. A instrukcja Pietty podaje że max. ładunek prochu to 15-16 grs. Wystrzeliłem kilka bębnów bez czyszczenia, pogarszania celności nie było. Współcześnie też występuje amunicja bezpłaszczowa. Może zrywanie z gwintu następuje przy nieprawidłowym dobraniu pocisku np. pocisk typu kula za mało nadkalibrowy i duża naważka?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Stosowałeś jakiś smar? A może masz dobry proch. Przesiany i przesuszony czech potrafi zostawiać tyle brudu co szwajcar.

Ciesz się, że masz takie odczucia. Fora sa pełne lamentów tych, którzy którym broń po 2-3 bęnach zaciera się, a celność spada już pod koniec pierwszego bębna :D
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Piotr C2R2 »

Witam . Kupiłem używanego navy 0,36 ale nie wiem jakiej jest produkcji . Szukałem pod słowem punce , oznaczenia broni czarno prochowej i nic albo nie umie szukać . Punce są zatarte częściowo ale pod lupą znalazłem takie oznaczenia herb :skrzyżowane dwa karabiny z bagnetem a nad nimi chyba gwiazdka w kółeczku obok PN z taką samą gwiazdką i XX8 lub XX3, pod kolbą wygląda to jakby od czoła wylot z luf dubeltówki w dwóch pierścieniach koło klina i na bębenku opisany herb i oznaczenie PN z gwiazdkami . Jak pisałem znaki zatarte i nie
wiem czy dobrze odcyfrowałem .
garfik
Posty: 4
Rejestracja: czw 24.lut.2011 - 19:09
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Moja broń:

Post autor: garfik »

Herb i PN - urząd probierczy Gardone, XX8 - rok produkcji - 1972. XX3 nie było :)
A czy ten "wylot luf dubeltówki" to może jest U w takim jakby wylocie lufy, z muszką na górze? To by był Uberti.
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Piotr C2R2 »

Witam. Dziękuję za odpowiedź , rzeczywiście może to być litera u tylko ja myślałem że to mogą być zatarte kółka i na tym wylocie luf coś niewyraźnie widać jak celownik. Przepraszam kolegę Grafika (nie jest to brak zaufania , ale powstał spór z Panem od którego kupiłem ten rewolwer , ja twierdzę że było kilka poprawek , a On twierdzi że colt jest prawie nowy kupiony w sklepie w Poznaniu kilka lat temu i na strzelnicy były wystrzelone dwa bębenki) czy któryś z kolegów mógłby jeszcze te dane potwierdzić? Dodatkowo znalazłem jeszcze koło numeru odciśniętą literę Z z czterema kątami na krzyż (nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem).
garfik
Posty: 4
Rejestracja: czw 24.lut.2011 - 19:09
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Moja broń:

Post autor: garfik »

Nie GRA, tylko GARfik! Z grafiką nie mam nic wspólnego! :D
https://store.bluebookinc.com/Info/PDF/ ... fmarks.pdf to jest cała mądrość. Stąd zresztą znam datę urodzin mojego Walkera - też XX8.
A jeżeli pan ze sklepu mówi, że rewolwer z początku lat 70-tych jest nowy, to... Zmień sklep.
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Piotr C2R2 »

Witam. Przepraszam bardzo kolegę moja wina źle przeczytałem. Colta kupiłem na allegro , liczyłem się z tym że nie będzie nowy może nawet być z lat siedemdziesiątych (ponoć stara produkcja jest nawet lepsza) strzelam dla przyjemności i nie mam parcia na pudło. Spór powstał ponieważ wystawiłem neutrala i sprzedający się zbulwersował że był w bardzo dobrym stanie , kupiony kilka lat temu i wystrzelone było tylko kilka bębenków a ja nie musiałem w nim nic robić (jestem ślusarzem i wszystko robiłem w swoim zakresie ).
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Piotr C2R2 »

Witam ponownie. Otwarłem podaną stronę ale żadne z nich nie odpowiada mojemu na spodzie kolby . Postaram się zamieścić odręczny rysunek ponieważ nie mogę złapać ostrości z bliska (błyszczy mosiądz) a z daleka nie http://images35.fotosik.pl/494/682a08a2 ... d.jpgwidać.
ODPOWIEDZ